Když v životě najdeš cestu bez překážek, určitě nikam nevede...
Detoxikační kúra z Hollywoodu

20. dubna 2009 v 20:44 | mondy |  Diety slavných
Posledním hitem hollywoodských hvězd je očistný program Dr. Joshiho. Svá těla s jeho pomocí formují například Kate Moss, Gwyneth Paltrow nebo Sadie Frost. Jak to dělají?

Přistoupily na hru. Jednou za čas, který si samy určí podle toho, jak se cítí, podstoupí jedenadvacetidenní speciální režim životosprávy, kterému neříkají dieta, ale očisťovací kúra. A nedělají to proto, aby zhubly, ale proto, aby tělo zbavily všech jedů, které v mezičase nasbírá. Metodu i názvosloví vymyslel jistý dr. Nish Joshi a velmi dobře se s ní uplatňuje jako guru světa slavných a bohatých žen neustále vystavených veřejné kritice svého vzhledu. Jsou s ním spokojené proto, že se díky němu cítí spokojené samy se sebou. Dr. Joshi o své metodě v létě uveřejnil knihu, která se okamžitě stala bestsellerem. Pokud z ní mají prospěch slavné ženy, není důvod, proč byste tu šanci neměla dostat i vy. Zvlášť jestli dlouhodobě a zdánlivě neřešitelně trpíte některým z níže uvedených problémů.

K čemu je to dobré?

Bolesti hlavy
Budete-li dodržovat hlavní zásady, učiníte automaticky dva kroky, které odstraní nejčastější příčiny bolestí hlavy. Budete si udržovat stálou hladinu cukru v krvi a budete stále dostatečně hydratovaná.

Kolísání váhy
Dokážete-li na potřebnou dobu změnit své stravovací návyky a omezíte přísun konzervačních látek, bude to mít zásadní dopad i na vaši hmotnost. Jak se bude vaše tělo zbavovat jedů, budete automaticky hubnout. Chcete-li zhubnout víc, prodlužte detoxikační program na čtyři až šest týdnů.

Nadýmání
Pokud se nafukujete jako balon, vynechte syrovou zeleninu, fazole, cizrnu a nápoje s bublinkami. Naopak si pochutnejte na zelenině dušené nebo grilované.

Problémy s pletí
Máte-li problematickou pokožku nebo trpíte ekzémem, váš většinou se to zhoršuje, když jíte příliš mnoho cukru. Zařaďte do svého jídelníčku dostatek tmavolisté zeleniny (kapustu, špenát a brokolici), které obsahují síru. Pokud máte sklon k pupínkům, akné či podrážděné kůži, vyhněte se rafinovanému cukru, kyselému ovoci a alkoholu. Máte-li ekzém, přejděte z mléčných výrobků na výrobky sójové.

Únava
Pokud máte pocit, že vás vyčerpávají i běžné činnosti a často se budíte unaveni, ujistěte se, že pijete dostatečné množství vody. Chcete-li ráno nastartovat svou energii, vyhněte se jídlům, která ji z vás spíše vysávají: chlebu, sušenkám, mléčným výrobkům, čokoládě a alkoholu. Naopak dobře vám udělá čerstvá zelenina, čerstvé ovocné šťávy, banány, kuřecí maso, ryby, oříšky, luštěniny, zrní a pokrmy z čerstvých surovin.

Špatná nálada
Tím, jak se pročistí vaše tělo, se osvěží také vaše mysl. Protože když se cítíte odpočatá, snadněji se vám řeší pracovní nepříjemnosti nebo krize v partnerském vztahu.
Lépe budete zvládat stres, protože nebudete tak unavená.
Díky tomu, že zacházíte dobře se svým tělem, budete myslet pozitivně.

Budete spokojenější, nebudete tak často nemocná jako dřív. Tak budete mít víc času na rodinu a přátele.

Detoxikační program indického doktora Joshiho je mezi celebritami skutečným hitem. Kromě Gwyneth Paltrow mu za dokonalou postavu vděčí například Cate Blanchett nebo Patsy Kensitová. Dříve se staral o princeznu Dianu a do jeho péče se také svěřil ,anglický pacient', Ralp Fiennes.

Kniha dr. Joshiho nazvaná jednoduše Detox se stala bestsellerem. Seženete ji v každém větším internetovém knihkupectví.


Chcete-li se do toho pustit naostro, čeká vás asi toto:

Celý očistný program dr. Joshiho stojí na jednoduchém principu. Tři týdny se budete úplně vyhýbat všem potravinám, které v těle tvoří kyseliny, obsahují toxiny, a také těm, které jsou chemicky zpracované. To v kostce znamená, že budete muset vyloučit bílé pečivo a výrobky z kynutého těsta, červené maso, kávu, cukr a také čokoládu. Dokázat zapomenout na sušenky, zákusky, koblížky, marmelády, ale také na ocet, kečup nebo hořčici. Naopak do svého jídelníčku zařadit zásadité pokrmy: zeleninové polévky, luštěniny, přírodní rýži, grilované ryby a kuře. Alkohol nahradíte vodou, sójovým mlékem a bylinnými čaji.

Hned na začátku si též odvyknete nakupovat jídlo na týden dopředu. "Nakupujte denně, nebo alespoň jednou za dva až tři dny. Čím čerstvější jídlo budete jíst, tím více živin vám bude poskytovat," radí guru.

A dále popisuje základní principy: "Jezte pokrmy připravené z čerstvých, nejlépe bio surovin. Nespoléhejte na předpřipravené potraviny s velmi nízkými nutričními hodnotami, balené do plastových obalů, které jsou samy o sobě plné toxinů.

Popíjejte vodu během jídla a zhruba půl hodiny po jídle, napomůžete tím lepší distribuci živin do těla. Denně jí vypijte alespoň 2 litry. Lepší je filtrovaná z vodovodu než voda z plastových lahví, ve kterých leží kdovíjak dlouho a nasává nepatřičné látky."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama