Když v životě najdeš cestu bez překážek, určitě nikam nevede...
Montignacova dieta

20. dubna 2009 v 20:36 | mondy |  Diety slavných
Montignacovu dietu ocení všichni pracovně velmi vytížení lidé a ti, kteří neradi vaří a stravují se po restauracích. Většina celebrit spadá do obou kategorií, není tedy divu, že je mezi nimi dieta značně populární. Dieta rozděluje potraviny do čtyř základních skupin, a to na proteinová, sacharidová, lipidová a vlákninová jídla.


Pokud některá potravina obsahuje tuk i sacharidy, je zakázaná. Jíst se nesmí ani kombinace chleba s máslem, vše, co obsahuje bílou mouku, džusy, buráky, plnotučné mléko, bonbony a med. Kupodivu, lahůdky, jako je slanina, salám, losos, avokádo, olivy a sýry, jsou dovoleny. Trávení zkonzumované potraviny by mělo probíhat bez tekutin, takže se během jídla doporučuje jen velmi malý či žádný přísun tekutin.

VÝHODY:

Chybí nutnost počítání kalorií a dopřát si můžete spoustu věcí, které jsou při jiných dietách naprosto zakázané. A navíc - sport není povinný.

NEVÝHODY:

Dieta je plná tuků a cholesterolu, proto je zdravotně naprosto nevhodná. Velmi špatný je také malý přísun tekutin a nedostatek vitaminů z ovoce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama