Když v životě najdeš cestu bez překážek, určitě nikam nevede...
Typy diet

20. dubna 2009 v 20:07 | Mondy |  Diety slavných

Zónová dieta


Odstraňování karbohydrátů z jídelníčku se momentálně nachází na samém vrcholu pomyslné pyramidy oblíbenosti diet. V čem spočívá? V důkladném plánování toho, co vložíte do svých úst. Denní příděl jídla totiž musí obsahovat pouze 40 % karbohydrátů, 30 % proteinů a 30 % nenasycených tuků.

Nejvíce tato dieta pomohla herečce Jennifer Aniston. Jenže teď, když její miláček čeká dítě s Angelinou Jolie, to asi není ta pravá útěcha pro její psychiku. Po roli Bridget Jonesové se s pomocí zónové diety dostává do formy i Renée Zellweger a mezi další fanoušky patří třeba Madonna, Cindy Crawford, Winona Ryder, Demi Moore a mnoho dalších.

Nízkotučná dieta

Po přečtení předchozího odstavce (a především po výčtu celebrit) se může zdát, že nastává krach pekařství v Hollywoodu! Ve skutečnosti to není tak horké - mnohé slavné krásky se totiž zaměřují spíše na nízký obsah tuků. Každé jídlo je ohodnoceno body, které značí tuky, vlákninu a kalorie. Podle nich už pak není problém sestavit vyvážený jídelníček. Například taková Monika Lewinská se rozhodla zbavit oplácanosti hádejte čím? Ano, nízkotučnou dietou.

Makrobiotická strava


Pro spoustu dalších hvězd je řešením makrobiotická strava. Co si pod tímto pojmem představit? Pokud byste o této dietě začala uvažovat, nesmíte už ani ochutnat maso, vajíčka, mléčné výrobky a kofein. Zdá se vám to tvrdé? Ano, to je. Jedinou útěchou může být to, že se prodávají náhražky - například pochutnat si na sójovém mléce či sýru si dovolit smíte.

A kdo tomuto stylu hubnutí propadl? Třeba Gwyneth Palthrow, Julia Roberts nebo Christina Aguilera.

Vegetariánství


Osobně zastáváme názor, že se člověk stane vegetariánem z přesvědčení. Zřejmě ale platí i pořekadlo - jiný kraj, jiný mrav. Americké hvězdy se masa vzdávají jen kvůli tomu, aby se mohly vzdát i části své váhy. Každopádně dokonce vegankami (odmítají veškeré živočišné výrobky) se stala Alicia Silverstone a Drew Barrymore.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chilli Chilli | Web | 23. září 2009 v 9:40 | Reagovat

Tahle rubrika je super :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama